با سنگ اسلب و انواع آن آشنا شوید

با سنگ اسلب و انواع آن آشنا شوید

با سنگ اسلب و انواع آن آشنا شوید

سنگ های ساختمانی در صنعت ساختمان سازی کاربردهای بسیار زیادی دارند. یکی از این سنگ ها، سنگ اسلب است که انواع مختلفی داشته و در نمای خارجی ساختمان ها، کف و حتی در نمای داخلی نیز استفاده می شود. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را بیش تر با این سنگ و انواع آن آشنا کرده و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع سنگ اسلب و سنگ های ساختمانی

در صنعت ساختمان از انواع سنگ اسلب استفاده می شود. سنگ اسلب در واقع سنگی است که از سنگ های خام و بزرگ کوپ در ابعاد بزرگ به دست می آید. معمولاً از سنگ اسلب در نماکاری ساختمان و در نمای داخلی و خارجی و همین طور در کف ساختمان نیز به کار برده می شود. اما گذشته از این ها بهتر است با انواع سنگ اسلب داخلی و خارجی آشنا شویم. سنگ های اسلب معمولاً شامل سنگ های اسلب مرمریت، اسلب لاشتر، سنگ های اسلب گلدن بلک و ... می شوند. البته دسته بندی و انواع بسیار زیادی وجود دارد که عمده ترین آن ها همین چند نوع است. برخی از این سنگ ها در ایران تولید شده و برخی دیگر نیز از دیگر کشورها مانند ترکیه و اسپانیا وارد می شوند.

انواع سنگ اسلب مرمریت

همان طور که گفتیم یکی از اصلی ترین بخش ها در دسته بندی سنگ اسلب، سنگ مرمریت می باشد. سنگ مرمریت، خود انواع مختلفی دارد و در شهرهای متفاوتی تولید می شود. این سنگ از آهک های رسوبی تشکیل شده و به همین دلیل در کشور ما به وفور یافت می شود. انواع سنگ اسلب مرمریت شامل مرمریت لاشتر، مرمریت مشکی و مرمریت دهبید می شوند. البته سنگ مرمریت خارجی نیز وارد کشور می شود که شامل سنگ مرمریت لته، سنگ مرمریت امپرادور ترکیه و سنگ مرمریت امپرادور اسپانیا می باشد. شما بنا به نیاز، سلیقه و بودجه تان می توانید سنگ مورد نظرتان را تهیه کنید. خوشبختانه این نوع سنگ به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارد، کاربرد فراوانی داشته و خرید آن نیز راحت تر است.

اسلب

 

سنگ اسلب گرانیت

سنگ گرانیت نیز یک نوع سنگ ساختمانی بوده که در انواع نماکاری ها به خصوص در سنگ نما رومی بسیار استفاده می شود. گرانیت نیز یک نوع سنگ اسلب است که مقاومت بسیار زیادی داشته و به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفته و از آن در نماکاری و کف ساختمان ها استفاده می شود. البته مقاومت این سنگ در کنار زیبایی اش، باعث شده محبوبیت بسیار بالایی داشته باشد. ضخامت این نوع سنگ معمولاً 2 الی 3 سانتی متر است و در ابعاد بالا تولید می شود. البته این را نیز باید اضافه کرد که شستشوی سنگ گرانیت کار دشوارتری است و باید از ابزار پیشرفته استفاده شود. اما به هرحال این سنگی است که مورد استقبال عموم قرار گرفته و بسیار پرکاربرد نیز می باشد. از جمله کاربردهای این سنگ می توان به استفاده از آن در کف مجتمع های تجاری، دیوارهای داخلی و خارجی محیط های تجاری و مسکونی، کف ایستگاه مترو و ... اشاره کرد. یکی از مزایای استفاده از این سنگ، تنوع در رنگ و طرح می باشد که انتخاب را برای شما بسیار سخت کرده است.

ارسال دیدگاه

*